תחום השיקום


בטרמינל עיצוב בת-ים פועלים שני מפעלי שיקום המעסיקים מתמודדי נפש.

הלב הכתום:


החצר:

התקבצנו חבורה של יזמים חברתיים, אנשי טיפול וסביבה אשר מאמינים שחיבור לטבע, הקניית כלים מקצועיים ויצירת סביבת עבודה קהילתית יכולים לשנות את המציאות התעסוקתית של מתמודדי הנפש, ולהוות מופת של מודל לשילוב בקהילה, ולקיימות, בארץ ובעולם.

"החצר" נמצאת ב"טרמינל עיצוב בת ים" - חלל המציע מגוון אפשרויות תעסוקה למשתקמים, בנסיון להובילם לחווית הצלחה בתחום אחד לפחות, תוך העמקת הידע המקצועי, במטרה לסייע להם להשתלב בעולם העבודה בפרט, ובקהילה בכלל.

בחודשים אלו, אנו שוקדים על הפיכת המבנה המוזנח בלב איזור התעשיה של בת-ים למרכז שיקומי לחברים המתמודדים עם אתגרי נפש, שיפעילו באופן שוטף את "החצר".

החצר מנוהלת על ידי צוות מקצועי של מדריכים שיקומיים, ועובדים המתמודדים עם משברים נפשיים, אשר יחד עם קהילה של מתנדבים, תלמידים ומשפחות, הופכים את המקום לאי פורח ושקט בסבך לחצי היום-יום.

החזון שלנו

החצר תספק סביבת עבודה מאתגרת לכלל עובדיה. המשתתפים בפרוייקט יעבדו במקום בשכר הוגן - בניהול משתלת ירקות ותבלין, ביצירת סדרות מוצרים אקולוגיים לבתים ולאירועים, ובביצוע של עבודות גינון ברחבי העיר בת ים וסביבתה, תוך הכשרתם להיות בעלי מקצוע טובים בתחומים השונים.


אודות הטרמינל

העיר בת ים מתעוררת לחיים בשורת יוזמות חברתיות ותרבותיות פורצות דרך.

פרוייקט ייחודי באזור התעשייה המתחדש של העיר הוא "טרמינל עיצוב בת ים" - האנגר דהוי שאומץ על-ידי עמותת "לצאת מהקופסא", ושינה ייעודו ממחסן פחי הזבל של העירייה, לבית ל-8 עסקים חברתיים, המקדמים אג'נדה של קיימות וחיבור לקהילה. 

המרכז - שיכלול בתוכו בית קפה חברתי, משתלה, בית מלאכה, מפעל שיקומי, מתחם אירועים ואת תכנית "החממה" לקידום מעצבים צעירים - נועד בראש ובראשונה להוות מעטפת שיקומית תעסוקתית עבור אנשים המתמודדים עם משברים נפשיים, ועבור אוכלוסיות מוחלשות אחרות.